В мач от 31-я кръг на Примера дивисион Валенсия загуби с 0:1 като гост от Мурсия и по този начин „прилепите” се сринаха още повече в класирането и се намират на 14-о място, като остават на шест точки от зоната на изпадащите.

Победното попадение в срещата отбеляза Иван в 36-та минута и по този начин Мурсия запази шансовете си за спасение.

Сарагоса загуби с 0:3 от Бетис и арагонци останаха в зоната на изпадащите. За гостите много силно се представи Гонсалес, който с попадения в 9-та и 16-та минута реши изхода от срещата, а крайния резултат оформи Павоне в 63-та минута.

Доста изненадващо Расинг Сантандер загуби с 1:3 като домакин от Депортиво Ла Коруня. След тази загуба кантабрийци се отдалечиха от четвъртото място, което заема Атлетико Мадрид.

Гостите поведоха още в 3-та минута, когато Сиско се измъкна от персоналния си пазач и се разписа в мрежата на Сантандер.

В 25-та минута Фабрицио Колочини засече топката и я прати за втори път в мрежата на домакините, като по този начин удвои преднината на Ла Коруня.

В 37-та минута Лопес намали преднината на гостите, но Сиско в 43-та минута оформи крайния резултат в срещата.