В Англия търсят чужденец за наследник на МакЛарън
Футболната асоциация в Англия ще пренебрегне исканията за треньор от Острова, който да наследи СтивМакЛарън и ще заложи най-вероятно на чужденец, информират британските медии.
Темата бе повдигната след снощната загуба от Русия с 1:2, след която шансовете на „трителъва” да се класират за Евро2008 драстично намаляха.
Сегашният селекционер ще се превърне в най-бързо уволненият наставник на Англия, ако Русия успее да спечели оставащите си две квалификации – срещу Израел и Андора, с което ще изхвърли ДжонТери, ФранкЛампард и останалите момчета на МакЛарън от предстоящите Европейски финали, информира „Mirror”.
АрсенВенгер, който води Арсенал от близо 11 години, ще е един от най-предпочитаните заместници на Стив. Сред спряганите имена на Острова попадат и тези на МартинО’Нийл и АлънКърбишли. Обещаващ кандидат е и ЮргенКлинсман.
Разбира се, сред желаните наследници на МакЛарън попада и бившият наставник на ЧелсиЖозеМоуриньо. Сред вероятните имена е дори и кошмара на Стив – ГуусХидник.