Арсенал победи турския Генчлербирлиги с 3:0 в контролна среща, играна в Австрия. Робин Ван Перси на два пъти и Тио Уолкът реализираха попаденията за „топчиите” на терена в Бад Валтерсдорф.

За първи път шанс за изява получиха новите попълнения на Арсенал Бакари Саня и Едуардо да Силва.

Най-силно впечатление обаче остави 18-годишният нападател Уолкът, който изработи първия гол на Ван Перси в самия край на първото полувреме с фантастичен пас, а малко след почивката сам покачи на 2:0, след добро разиграване между Денилсон и Емануел Адебайор. Последният бе в основата и на последното попадение в мача 25 минути преди неговия край, реализирано отново от Ван Перси.

Съставът на Арсенал: Алмуния (Фабиански 46), Коло Туре (Сандерос 69), Гаел Клиши (Арман Траоре 46), Саня (Ебуе 46), Денилсон (Фабрегас 69), Марк Рандал (Росицки 46, Люнгберг 69), Фламини (Диаби 69), Сонг (Джуру 69), Тио Уолкът (Хлеб 69), Ван Перси (Да Силва 69), Адебайор (Никлас Бендтнер 69)