В мач от 30-я кръг на Премиършип Уигън победи с 1:0 Болтън и по този начин гостите продължават да са в зоната на изпадащите.

Мачът започна много лошо за домакините, които още в петата минута останаха с човек по-малко, след като Джейсън Кумас фаулира Гари Кейхил и съдията Стив Танер показа директен червен картон на уелския национал за професионално нарушение.

Единственото попадение в срещата отбеляза Емил Хески в 34-та минута, след като засече едно центриране на Марио Мелхиот в наказателното поле на Болтън и от воле прати топката в мрежата на Али Ал-Хабси.

До края на първото полувреме мениджърът на Болтън Гари Мегсън се опита да промени играта на своя отбор, като в игра в 42-та минута пусна нападателя Гжегош Расяк на мястото на дефанзивния халф Тамир Коен.

През второто полувреме Мегсън усили нападението на своя отбор, но и това не помогна, тъй като домакините успяха да задържат преднината си от един гол и стигнаха до важните за тях три точки.