Отборът на Уигън победи с минималното 1:0 като домакин Хъл Сити в мач от 30-я кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в мача реализира Бен Уотсън в 84-та минута на двубоя. Мачът обаче ще се запомни и с още едно куриозно събитие. В даденото от главния рефер продължение, самият съдия Андре Меринер се контузи и трябваше да бъде заменен от своя помощник секунди преди да надуе свирката за край на мача.

Още в самото начало на срещата домакините можеха да открият чрез Уотсън. През второто полувреме отново той направи още няколко пропуска, но в крайна сметка в заключителните минути успя да се реваншира на своите съотборници.

Въпреки голямото желание и на двата тима да си тръгнат с трите точки, това се отдаде на тима на Уигън, който в 84-та минута на мача триумфира, благодарение на своя полузащитник. Бен Уотсън реализира, след като прати топката от границите на пеналта за крайното 1:0.

Със спечелените три точки Уигън заема 7-о място в класирането на Премиършип, докато Хъл Сити е на 13-о място.