Отборът на Уигън Атлетик продължава защитата си на Купата на Футболната асоциация, след като днес отстрани от осминафиналите на турнира елитния Кардиф Сити. „Латикс“ се наложиха с 2:1 и намериха място сред последните осем в надпреварата.

Крис Маккан даде преднина на своя тим с точен изстрел в 18-ата минута. Изравнителния гол за домакините дойде десет минути по-късно и бе дело на Кембъл Фрейзър. Пет минути преди почивката полузащитникът Бен Уотсън даде нова преднина на Уигън, а неговият гол се оказа и последен в мача.

През второто полувреме домакините имаха повече шансове за гол, като удариха и гредата, но в крайна сметка тимът от Чемпиъншип успя да устиска равенството и да продължи напред в турнира. По-рано днес това направи и Съндърланд, след като победи Саутхемптън с 1:0.