Намиращият се в зоната на изпадащите тим на Уигън изненадващо стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Ливърпул и по този начин свали червените на пета позиция в класирането.

В 22-ата минута Фернандо Торес остана очи в очи с Крис Къркланд, но не успя да преодолее вратаря. Хлапето се реваншира четири минути след почивката и отблизо се разписа след подаване на Стив Финън.

Кюъл и Торес имаха възможности да удвоят, но вместо това Тайтъс Брамбъл изравни резултата в 80-ата минута след грешка на Хавиер Масчерано.

Секунди по-късно Антонио Валенсия можеше да направи обрата пълен, но изстрелът му премина на сантиметри от вратата.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард имаше шанс да остави и трите точки на Анфийлд в 84-ата минута, но Къркланд бе блестящ на два пъти и не позволи топката да се озове в мрежата му.

Ливърпул отстъпи четвъртата позиция на Манчестър Сити, който победи с 2:0 при гостуването си на Нюкасъл, а Уигън задмина Съндърланд и вече е на 17-ото спасително място.