Отборът на Уест Хем победи с класическото 3:0 Мидълзбро и се изравни по точки с Челси във временното класиране на Премиършип.

Резултатът откри скандално известният Лий Бойър в 46-тата минута, а Люк Йънг в самото начало на второто полувреме си отбеляза автогол и с това реши срещата. Крайният резултата оформи Дий Аштън в 62-рата минута.

Съндърланд с мениджъра си Рой Кийн победи като домакин Рединг. Кенуайн Джоунс и Рос Уолъс бяха точни за тима на Съндърланд. Дейв Кинстън пък отбеляза почетното попадение за гостите в края на срещата.

Бирмингам победи Болтън с минималното 1:0 след гол на бившия играч на Ювентус Оливие Капо в 37-та минута.

В последната среща от 17.00 часа Уигън и Фулъм завършиха 1:1 след головете съответно на Джейсън Кумас и Клинт Демпси.