Отборът на Уест Хем Юнайтед постигна солидна победа в първия полуфинален плейоф за влизане в английската висша лига. „Чуковете“ се наложиха с 2:0 при гостуването си на Кардиф и ще имат комфортна преднина преди реванша на „Ъптън Парк“ в понеделник.

Иронично или не, в герой за лондончани се превърна уелският нападател Джак Колисън, който реализира и двата гола за победителите. Колисън откри резултата още в осмата минута, когато довкара спасена от вратаря топка след свой удар.

Пет минути преди почивката, отново Колисън бе в прегръдките на своите съотборници, след като негов изстрел рикошира в Лиъм Лоурънс и спря в мрежата на вратата на домакините.

След този мач Уест Хем е основният фаворит за място във финала, който ще се играе на Уембли, а след него ще стане ясен и последният тим, който през следващия сезон ще играе във Висшата лига.