Уест Хем и Бърнли постигнаха важни победи в борбата им за спасение във Висшата лига през този сезон.

Чуковете спечелиха с 1:0 у дома срещу Съндърленд, като единственото попадение в срещата вкара Араухо Илан в 51-ата минута.

Бърнли пък разгроми с 4:1 като гост прекия конкурент за оставане в елита Хъл Сити с 4:1. Ирландският национал Кевин Килбейн вкара за Хъл още в третата минута, но след това последваха четири безответни гола на гостите – на Мартин Патерсън в 35-ата, Греъм Алекзандър в 64-ата и 70-ата минути от дузпи и Уейд Елиът в последните секунди на срещата.

Уест Хем е 16-и с 31 точки, колкото има и 17-ия Уигън. Бърнли е под чертата и е 18-и с 27 точки, колкото има и 19-ия Хъл Сити.

След изиграването на днешните мачове стана сигурно отпадането от Висшата лига на Портсмут, който пет кръга преди края изостава с цели 17 точки от спасителната 17-а позиция, след като на Помпи бяха отнети девет точки за изпадането в администрация.