Кардиф Сити се класира на финал за Купата на Англия, след като във втория полуфинал победи с 1:0 „убиеца на грандове” Барнзли. Единственото попадение на „Уембли” бе дело на Джо Ледли още в деветата минута. Тони Капалди изпълни типичен английски тъч, топката попадна на волето на Ледли и той от границата на наказателното поле шокира вратаря на Барнзли Люк Стийли.

Тревър Синклер имаше добра възможност да удвои преднината на уелския тим, но Стийли се намеси сигурно, както стори и при удар с глава на Гавин Рей.

Кайоде Одеяуй пропиля най-добрата възможност за Барнзли в 66-та минута, когато бе изведен по брилянтен начин зад защитата на Кардиф, излезе очи в очи със стража Петер Енкелман, но ударът му мина на сантиметри от гредата в аут.

Въпреки необичайните отбори за полуфиналната фаза, мачът бе бърз, интересен и изключително оспорван. Също както и първия полуфинал обаче, един гол се оказа достатъчен да реши спора.

Във финала на 17 май, от 17:00 часа българско време, на „Уембли” ще се срещнат Портсмут и Кардиф.