Манчестър Юнайтед не даде никакъв шанс на Болтън при домакинската си среща от 30-я кръг на Висшата лига на Англия и се наложи с 4:1.

Джи-Сунг Парк и Уейн Рууни се отчетоха с по два гола за „червените дяволи”, а съставът на Алекс Фъргюсън е затегна примката си около титлата в Премиършип.

Юнайтед загуби защитника Гари Невил в 9-та минута, но само пет по-късно домакините вече имаха преднина, след като Парк се разписа от близко разстояние.

Брилянтен пас на Кристиано Роналдо към Рууни бе в основата на втория гол в мача само три минути след първия.

Преди почивката Манчестър Юн вече имаше аванс от три чисти гола, благодарение на поредното добро изпълнение на Парк.

В 74-та минута Рууни напредна сам в полето на гостите след добро извеждане от Алън Смит, и със страхотен изстрел не остави шанс на закъснелите защитници на Болтън.

Гари Спийд реализира почетното попадение за гостите в края на срещата от дузпа, отсъдена за нарушение на Видич срещу Абдула Файе. Спийд не изпълни особено добре единайсетметровия удар, но топката мина под плонжа на Томас Кужчак.

Регионалният сблъсък между Манчестър Юн и Болтън бе изгледан от националния селекционер на Англия Стив МакЛарън.

Преди мача Райън Гигс и сър Алекс Фъргюсън получиха призове съответно за Футболист и Мениджър на изминалия месец.