Отборът на Уест Бромич Албиън направи нова важна крачка към директна промоция за Висшата лига, след като победи Хъл Сити с 4:2 у дома в мач от 41-ия кръг на Чемпиъншип.

На "Дъ Хоутърнс" домакините срещнаха сериозна съпротива от борещия се за оцеляване тим на Хъл, но в крайна сметка стигнаха до успеха, който ги доближи до завръщане в елита. Д

вубоят започна отлично за "дроздовете", които поведоха в резултата още в 4-та минута чрез централния нападател Чарли Остин, но 20 минути по-късно Кевин Стюарт изравни. В 37-та минута Ахмед Хегази отново изведе УБА напред в резултата, но само три минути след почивката "тигрите" отново изравниха чрез Малик Уилкс. В оставащите минути голове на Камил Грошицки и Гради Диангана донесоха победата на УБА.

По този начин тимът на Славен Билич остава на второ място в класирането със 77 точки и вече има аванс от пет точки пред третия Брентфорд. Хъл е точно над чертата на изпадащите с актив от 45 точки, само една повече от 22-ия Мидълзбро.