В истинска английска класика се превърна бирмингамското дерби от Чемпиъншип между Уест Бромич Албиън и едноименния Бирмингам. Двубоят на „Дъ Хоутърнс” предложи изключително много емоции и цели пет гола. Домакините успяха да стигнат до ценния успех с 3:2, въпреки че гостите на два пъти повеждаха в резултата.

Гари Гарднър откри за Бирмингам след само седем минути игра. Гостите изпълниха три поредни корнера пред вратата на УБА, като при третия, отличното центриране на Конър Махони бе посрещнато с глава от Гарднър, който реализира.

Изравнителното попадение за домакините дойде веднага след подновяването на играта през втората част. Домакините също реализираха след статично положение. След центриране на Крис Брънт от фаул, Дуайт Гейл бе изпуснат и въпреки че едва докосна топката, успя да го насочи в мрежата за 1:1.

В 59-ата Лукаш Юткевич даде нова преднина на Бирмингам, а голът отново бе след статично положение.Традиционният изпълнител на ъглови удари в тима на гостите Конър Махони отново застана зад топката и я прати във вратарското поле, където Юткевич стреля с глава и реализира.

Изравнителното попадение за домакините дойде от дузпа в 65-ата минута. Точен за „дроздовете” бе Джей Родригес. Трите точки за домакините осигури Джейк Ливърмор, който се разписа след топовен изстрел от дъгата на наказателното поле. След успеха си днес Уест Бромич Албиън събра актив от 70 точки и твърдо заема четвъртото място във временното класиране, което означава бараж за влизане във Висшата лига. Бирмингам пък е в долната половина на таблицата – 18-то място и 41 точки.