Отборът на Портсмут постигна трудна победа над гостуващия Блекбърн Роувърс с 3:2. Възпитаниците на Тони Адамс стигнаха до крайния успех с гол десет минути преди края дело на Шон Дейвис.

Домакините поведоха с 2:0 след бързи голове на Питър Крауч и Джърмейн Дефоу в началото на второто полувреме, но допуснаха изравняване след попадения на Мат Дербишър и Тугай.

Точка на спора сложи Дейвис с гол в 79-ата минута. След успеха Портсмут се изкачи с три места в класирането и вече заема осма позиция, а Блекбърн остава в зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга в Англия Тотнъм допусна нова загуба, този път от Евертън. Единствения гол за гостите от Ливърпул вкара Стивън Пиенаар в 51-ата минута на мача. Тотнъм остава на 16 позиция, а Евертън вече е седми.