Астън Вила показа, че се намира в невероятна форма, след като в разстояние на по-малко от седмица постигна трета победа – с 2:1 като гост на Уест Бромич.

В понеделник играчите на Мартин О’Нийл победиха Тотнъм, а в четвъртък се справиха със съпротивата на Литекс в турнира за Купата на УЕФА.

Стилиян Петров започна като титуляр в състава на Вила, като остана на терена до 83-та минута, и бе основна част от поредния силен мач за гостите.

Резултатът бе открит в 27-та минута, когато след центриране на Ашли Йънг, Джон Карю с глава вкара за 1:0.

Само две минути по-късно Вила успя да удвои преднината си. В 29-та минута Агбонлахор се възползва от грешка в отбраната на домакините и с хубав диагонален шут реализира за 2:0.

В 33-та минута Бромич стигна до гол във вратата на Фридъл, чрез Морисън, който намали за 1:2. При този резултат обаче приключи и срещата.

След победата днес Астън Вила заема 4-то място с актив от 10 точки. Уест Бромич пък е на 16-то с 4 точки.