Треньорът на Уигън скочи срещу Фъргюсън
Треньорът на Уигън скочи срещу Фъргюсън
Мениджърът на Уигън Роберто Мартинес смята, че Сър Алекс Фъргюсън си позволява много. Според него, наставникът на Юнайтед притежава прекалено много власт и ще му се размине по-сериозното наказание от страна на ФА.

„Фъргюсън има група от лоялни хора сред треньорите – Стив Брус, който е негов бивш футболист, и Сам Алърдайс, смятан за негов наследник. От другата страна е само Бенитес, срещу който всички – от всички страни, лаят”, сподели треньорът на Уигън.

Мениджърът на Ливърпул предизвика сериозна полемика миналия сезон, като обвини треньора на „червените дяволи”, че притежава прекалено много власт и си позволява много, въпреки тежката ръка на Футболната асоциация на Англия.

В момента Фъргюсън очаква наказанието си от ФА, след като обяви, че реферът Алан Уайли не се намира в достатъчно добра физическа форма след равенството 2:2 на „червените дяволи” със Съндърланд на 3 октомври.

Мартинес бе запитан, дали смята, че Фъргюсън притежава твърде много власт, той отговори: „Да, много.” Мениджърът смята, че и този път ще се размине на наставника на Юнайтед и даде да се разбере, че ако на негово място беше друг треньор, то той щеше да бъде наказан сериозно.