Тотнъм записа шеста поредна домакинска победа във Висшата лига, побеждавайки с 1:0 Съндърленд в двубой от 16-ия кръг и продължава да поддържа близка дистанция с лидерите в класирането.

Единственото попадение за шпорите, които бяха далеч по-активният тим в мача, вкара руският таран Роман Павлюченко с удар от границата на наказателното поле след добър пас на Рафаел Ван дер Ваарт в 61-ата минута.

Аарън Ленън от състава на Хари Реднап пък получи контузия и бе заменен принудително в 27-ата минута, като именно на неговото място влезе голмайсторът Павлюченко.

Тотнъм излезе на трето място в класирането, като е на пет точки зад първия Манчестър Юнайтед, като лондончаните имат да изиграят мач повече и да скъсят още разликата до върха. Съндърленд пък е 16-и, на само точка над изпадащите.