Димитър Бербатов не успя да помогне на Тонтъм да победи Болтън в мач от седмия кръг във Висшата лига. Срещата завърши 1:1.

Роби Кийн даде преднината за „шпорите” в 34-та минута след удар от зоната на дузпата.

Иван Кампо върна Болтън в мача 4-ри минути по-късно. Рикардо Роха от гостите фаулира Диуф, който изпълни отсъдения пряк свободен удар. Кампо засече с глава подаването за 1:1 в 38-та минута.

Българският национал не успя да се разпише в тази среша и бе заменен от Дарън Бент в 73-та минута. В 12-та минута Бербо отправи изстрел към вратата на домакините, но изстрелът му бе блокиран от бранител на Болтън. В 26-та минута Митко не успя да се възползва от паса на Роби Кийн и вратарят спаси, последвалият удар.

В друг мач от кръга, Портсмут би Блекбърн като гост с 1:0.