Актуалният носител на Карлинг Къп Тотнъм постигна обрат при гостуването си на Уотфорд и победи с 2:1, като по този начин се класира за полуфиналите на турнира.

Домакините поведоха в 13-та минута, когато Томи Смит подаде на Тамас Прискин, който с хубав удар простреля Еурелио Гомес.

В 45-та минута Рос Дженкинс фаулира Джърмейн Джинас в наказателното поле на Уотфорд и съдията Фил Дауд не се поколеба да даде дузпа за Тотнъм. Точен от бялата точка бе Роман Павлюченко, който изравни резултата.

Победата за „шпорите” донесе Дарън Бент, който с удар от средно разстояние успя да накаже Скот Лоач и да оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Тотнъм се класира за полуфиналите на Карлинг Къп и продължава защитата на трофея спечелен през миналия сезон.