Тотнъм изпусна третото място в Премиършип, след като не успя да победи Евертън и двата отбора завършиха 2:2 в мач от 15-я кръг.

„Шпорите” поведоха в резултата 47-та минута, когато Аарън Ленън намери добре Джърмейн Дефоу, който с точен удар направи безпомощен Хауърд за 0:1.

Тотнъм удвои своята преднина в 59-та минута, когато Нико Кранчар центрира в наказателното поле на Евертън, където Майкъл Доусън засече топката с глава и я прати в мрежата на Тим Хауърд.

Евертън се върна в мача в 78-та минута, когато Колман асистира за попадението на Луис Саха.

Домакините стигнаха до изравнителния гол в 87-та минута, когато Колман центрира в наказателното поле на Тотнъм, където Тим Кейхил с глава прати топката за втори път във вратата на Еурелио Гомес.

В добавеното време на срещата Тотнъм имаше възможност да стигне до победата, но вратарят на "карамелите" Тим Хауърд спаси дузпа, изпълнена от Джърмейн Дефо.

След това равенство Тотнъм остава на четвърто място с 27 точки, а Евертън е на петнадесета позиция с 16 точки.