Ливърпул отново показа, че е отбор, който успява пределно да се мобилизира, когато е изправен до стената и след победа с 3:0 в реванша и общ резултат 3:1 отстрани Лил на осминафиналите в Лига Европа.

Червените се нуждаеха от силно начало на Анфийлд и го имаха. Още в 9-ата минута Лукас Леива успя да си изработи за дузпа и капитанът Стивън Джерард не трепна при изпълнението от бялата точка, стреляйки по земя в обратния ъгъл на Микаел Ландрьо.

Домакините стигнаха до втори гол в 49-ата, когато бранителят на Лил Адил Рами сгреши, топката стигна до Фернандо Торес, който с лекота надбяга защитниците на французите и прониза вратаря.

Ливърпул направи резултата класически в последната 90-ата минута. Джерард нахлу в наказателното поле отдясно, Ландрьо спаси изстрела му, но нямаше какво да направи при добавката на вездесъщия Торес, който бе точен за втори път.

Тимът на Рафаел Бенитес с нетърпение очаква съперника си за четвъртфиналите, тъй като Лига Европа е шансът на мърсисайдците да спасят сезона.