В мач от третия кръг на Карлинг Къп Съндърланд отстрани Нортхемптън с 4:3 след изпълнение на дузпи, като в редовното време двата отбора завършиха 2:2.

Гостите поведоха чрез Колин Ларкин още в 20-та минута, а Люк Гътридж удвои преднината на Нортхемптън в 81-та минута.

Все пак по-елитният отбор на Съндърланд успя с късен щурм да стигне до продълженията, след като Антъни Стоукс се разписа на два пъти в 86-та и 90-та минута.

В продълженията двата отбора не си отбелязаха гол, а при дузпите възпитаниците на Рой Кийн се оказа с по-здрави нерви и спечелиха с 4:3.

Стоук се промъкна за четвъртия кръг на Карлинг Къп, след като се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи срещу Рединг, като в редовното време и продълженията двата отбора завършиха 2:2.

Домакините поведоха в 9-та минута чрез Винсент Перикард, но „кралските поданици” успяха да изравнят в 45-та минута от дузпа чрез Джеймс Хенри.

Мамади Сидибе даде гол аванс за Стоук в 50-та минута, но отново Хери бе точен в 75-та и прати мача в продължения, където двата отбора не си отбелязаха гол.

При дузпите Стоук победи с 4:3 и се класира за следващата фаза на турнира.