Съндърланд победи с 2:0 Портсмут в мач от 22-я кръг на Премиършип. Въпреки победата „черните котки” останаха под чертата, тъй като са с равен брой точки с Уигън, но имат по-лоша голова разлика от „крилцата”.

В 33-та минута Кенуайн Джоунс се пребори със Сол Кембъл за една топка в наказателното поле на гостите, след което нападателят на Сндърланд подаде на Киърън Ричардсън и той разстреля вратаря Дейвид Джеймс.

В 44-та минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед се възползва от грешка в отбраната на Портсмут и сам срещу Джеймс удвои преднината на домакините.

През второто полувреме домакините успокоиха темпото на игра и заложиха на здравата защита. Портсмут така и не успя да се възползва от малкото създадени положения и продължи лошата си серия.