В мач от петия кръг на турнира за Купата на Англия Суонси успя да измъкне равенство 1:1 с Фулъм и двата отбора ще трябва да преиграват, за да стане ясно кой от тях ще продължи за следващата фаза на турнира.

През първото полувреме лондончани играха много добре и логично стигнаха до гол преднина в края на първото полувреме.

В 44-та минута след изпълнение на ъглов удар на Пол Кончески центрира на близката греда и Гари Монк засече топката във собствената си врата.

Все пак домакините успяха бързо да изравнят резултата, след като в 52-та минута Марк Гоуър намери Джейсън Скотланд, който с хубав удар направи безпомощен Марк Шварцър и изравни резултата.

В следващите минути домакините имаха предимство, но с пропуски се отличиха Нейтън Дайър и Джейсъм Скотланд.

В последните минути на срещата Фулъм имаше възможност да стигне до крайния успех в мача, но Боби Замора, Клинтън Демпси и Золтан Гера така и не успяха да реализират втори гол във вратата на Суонси.