Отборът на Рома удължи лошата си серия от мачове без победа в Серия А до 11. „Римските вълци“ допуснаха равенство за крайното 1:1 дълбоко в добавеното време на срещата с Дженоа. Двубоят от 4-ия кръг на италианския шампионат се игра на стадион „Луиджи Ферарис“ в Генуа.

Рома търсеше своята първа победа за сезона, след като имаше едва две точки от три мача. Надеждите за успех даде Артьом Довбик, който се разписа в 37-ата минута на срещата.

22-годишният защитник на домакините Кони Де Уинтър успя да попари с гореща вода опонента си с попадение в 6-ата минута на добавеното време. Де Уинтър беше човекът, който се възползва след изпълнение на статично положение, бранителят засече с глава отблизо, за да донесе ценната точка за Дженоа.

Треньорът на „вълците“ Даниеле Де Роси беше изгонен дълбоко в добавеното време след реакция от своята зона.

Равенството оставя Рома без победа в първенството на 15-а позиция с 3 точки, а Дженоа се изкачи на 9-о място в таблицата с 5 пункта.