Фиорентина взе хубава победа с 2:0 над Евертън в първа осминафинална среща от турнира за Купата на УЕФА. Италианците доминираха през по-голямата част от мача, но успяха да разпечатат вратата на Тим Хауърд едва в 70-та минута. Именно стражът на англичаните спаси Евертън от разгром, като спаси удари на Кристиан Виери и Здравко Кузманович.

Именно Кузманович откри резултата със страхотен шут от над 25 метра, преди Рикардо Монтоливо да оформи крайното 2:0 девет минути преди последния съдийски сигнал.

Освен Виери, още Пабло Освалдо, Мануел Паскуал и Мартин Йоргенсен не спираха да тормозят отбраната на „карамелите”.

Евертън трудно успяваше да направи няколко последователни подавания, а единственият нападател Якубу бе напълно изолиран на върха на атаката. Въпреки думите на Дейвид Мойс на почивката, тимът от Ливърпул така и не промени нищо в играта си през второто полувреме. На терена се появи и Микел Артета, но Фиорентина вече бе набрала скорост и нямаше как да се спре.

Реваншът е на 12 март на „Гуудисън Парк”.