Стоук Сити удари по амбициите на Манчестър Сити и Роберто Манчини, след като „грънчарите” победиха с 3:1 след продължение като домакини „гражданите” в преиграване от петия кръг на Купата на Англия.

Мачът бе доста равностоен, като домакините поведоха първи, след като Тунчай и Китсън направиха двойно подаване и последният се разписа във вратата на Гивън.

Гостите обаче бързо отвърнаха на удара и в 81-та минута Бридж центрира към Адебайор, който свали към Белами и той прати топката във вратата на Сьоренсен за 1:1.

Минута по-късно в 82-та Емануел Адебайор бе изгонен с директен червен картон и „гражданите” останаха с човек по-малко.

В продълженията футболистите на Манчестър Сити нямаха отговор на удара, който има нанесе техният съперник Стоук Сити.

В 96-та минута Рори Делап изпълни дълъг тъч и топката попадна в Шоукрос, който не сбърка за 2:1.

Стоук Сити стигна и до трети гол в 99-та минута, когато Тунджай се възползва от неразбирателство между Пабло Сабалета и Майка Ричардс и прати топката за трети път в мрежата на Шей Гивън.

По този начин Стоук Сити се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Англия, където ще гостува на Челси.

Уест Бромич Албиън загуби с 2:3 след продължения от Рединг и по този начин „кралските поданици” продължават за четвъртфиналите, където ще се изправят срещу Астън Вила.