Стоук Сити победи Фулъм с 3:2 в отложен мач от 17-тия кръг в Премиършип, който се игра тази вечер. Двубоят се проведе в много тежки условия заради силния снеговалеж в Англия, заради който мачовете за Карлинг Къп бяха отложени.

Теренът на „Британия Стейдиъм” обаче бе почистен и двубоят се проведе, като в него паднаха цели пет гола.

На почивката изходът на мача изглеждаше напълно решен, след като домакините от Стоук вкараха три гола, въпреки че в 5 от последните си 6 мача не бяха стигали до попадение.

Тунджай Санлъ откри резултата в 12-та минута, а Диане-Файе в 34-та и Сидибе в 37-та направиха преднината на своя отбор класическа.

Въпреки това обаче гостите от Фулъм излязоха пределно мобилизирани за второто полувреме и усилията им доведоха до гол на Деймиън Дъф в 61-та минута.

5 минути преди края на мача Клинт Демпси с уникален изстрел от 30 метра не остави шансове на Шварцер и вкара за 2:3. До края на мача Фулъм опита да стигна до равенството, но в крайна сметка Стоук се добра до победата с 3:2.

Със спечелените три точки Стоук вече е на 10-о място с 24 точки, а Фулъм е 9-и с 3 повече.