Българският национал Стилиян Петров започна като титуляр за своя Астън Вила, който победи с категоричното 4:0 като гост тима на Блекбърн в мач от английската Висша Лига.

Бившият халф на Селтик игра до 82-рата минута, когато бе заменен от Гарднър.

Резултатът откри Джон Карю в 29-тата минута след удар с глава. При този резултат завърши и първото полувреме.

В 52-рата минута бранителят на домакините Райън Нелсен получи директен червен картон за задържане на Габриел Агбонлахор в наказателното поле. Капитанът на Вила и английски национал Гарет Бари реализира отсъдената от съдията дузпа за 2:0.

В 81-вата минута Ашли Йънг направи резултата класически с красив удар от над 25 метра. Минута преди края на срещата Марлон Херууд оформи крайното 4:0 с прехвърлящ удар от близко разстояние.

Това бе четвърта поредна победа за Астън Вила в Премиършип – нещо, което се случва за първи път от 7 години насам.

След тази успешна серия, тимът от Бирмингам се изкачи до 6-тото място в класирането с 27 точки, колкото има и 5-тия Ливърпул. Блекбърн пък е на 9-та позиция с 23.