Стилиян Петров заедно със своя Астън Вила постигна победа с 3:1 над Рединг в мач от 22-я кръг на Премиършип. По този начин отборът от „Вила Парк” се изкачи на шесто място в класирането с равен брой точки с четвъртия Ливърпул.

Петров записа пълни 90 минути игра и се представи на ниво в халфовата линия на домакините.

Домакините поведоха в 22-та минута чрез гол на Джон Карю засече с глава центриране на Ашли Йънг и прати топката в мрежата на Маркус Ханеман.

Вила удвои аванса си в 55-та минута, когато Ашли Йънг центрира от ъглов удар и Мартин Лаурсен прати топката за втори път в мрежата на гостите.

В 88-та минута Габриел Агбонлахор подаде на Карю, който отблизо реши изхода на мача, след като вкара топката за трети път в мрежата на Ханеман.

Джеймс Харпър в 90-та минута отбеляза почетното в срещата за Рединг, след като се възползва от хубав пас на Шейн Лонг.