В осминафинален мач реванш от турнира за Купата на УЕФА Спортинг Лисабон се наложи с 1:0 над Болтън и с общ резултат 2:1 португалският отбор продължава напред.

Мениджърът на Болтън Гари Мегсън даде възможност за изява на голяма част от резервните си футболисти, като звездите на тима от Англия получиха почивка в тази среща.

Болтън започна силно мача и в първите минути имаше възможност да поведе в резултата, но пропуски направиха Хелгусон и Рикардо Ващ Те.

В последствие играта се изравни, а до края на първото полувреме не се случи нищо запомнящо се пред една от двете врати.

Домакините доминираха през второто полувреме, като силна игра демонстрира руският халф на Спортинг Марат Измайлов.

В 85-та минута Перейриня се възползва от грешка в отбраната на Болтън и простреля вратаря Али Ал-Хабси и по този начин донесе победата за Спортинг.