Оле Гунар Солскяер започна отлично престоя си като мениджър на Кардиф. Уелският отбор спечели с 2:1 гостуването си на Нюкасъл от третия кръг за Купата на Англия и се класира за следващата фаза на турнира.

Кардиф вкара гол още в 10-та минута чрез Хъдсън, но попадението не бе зачетено заради нарушение на Одемвинге.

Минута по-късно гостите пропуснаха идеална възможност да излязат напред в резултата, но след удара на МакНоутън топката премина над напречната греда на вратата на Нюкасъл. В 17-та минута Коуи стреля от удобна ситуация, но изпрати топката над напречната греда.

Нюкасъл поведе в резултата в 60-та минута след гол на Папис Сисе.

Кардиф успя да изравни резултата в 72-та минута, когато след многоходова комбинация топката попадна в Крейг Нуун, който с премерен удар прати топката във вратата на Елиът.

Кариф направи пълен обрат в срещата в 77-та минута, когато Пит Уитингам центрира от корнер в наказателното поле на Нюкасъл, където Фрейзър Кембъл засече топката и я прати във вратата на Елиът.

Така Кардиф се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия.