Полузащитникът на Болтън Фабрис Муамба колабира на терена на „Уайт Харт Лейн“ по време на мача от четвъртфиналите за Купата на Англия. Последната информация от ББС твърди, че Муамба се бори за живота си в съблекалнята.

От ESPN съобщиха, че по пътя за съблекалнята, Муамба не е дишал, а лекарите са използвали дефибрилатор. Около 8:33 българско време, ББС обяви, че той е откаран в болница. ESPN пише в същия час, че продължава да му се прави сърдечен масаж и в линейката.

СНИМКИ и ВИДЕО: Муамба колабира на Уайт Харт Лейн, прекратиха мача

източник: Reuters и БГНЕС

Реферът Хауърд Уеб прекрати мача, а играчите на двата състава изглеждаха ужасени, някои от тях дори се разплакаха от гледката на медиците, които така и не успяха да съживят Муамба на терена, докато той не бе изнесен. Беше му направен сърдечен масаж, но до напускането на носилка, нямаше промяна в състоянието му.

Фабрис Муамба е само на 23 години, роден в Заир, но израснал в Англия и играл за младежки национални формации на „Трите лъва“. Засега не е ясно дали той е имал някакви оплаквания преди мача, както и дали има някакви други хронични проблеми.

Инцидентът стана пет минути преди края на първото полувреме на мача Тотнъм-Болтън, при резултат 1:1, а Муамба се намираше в централната зона на терена.

Футболният свят бе разтърсен от няколко подобни случая в последното десетилетие, след като през 2003-та Марк-Вивиен Фо почина. Капитанът на Еспаньол Даниел Жарке почина от инфаркт през 2009-та, а две години по-рано си отиде и Антонио Пуерта.