Челси постигна лесна победа с 4:1 при гостуването си на Жилина в мач от група F, който се игра на стадион „Под дубном”.

Мачът започна отлично за лондончани, които още в 13-та минута поведоха в резултата, когато Никола Анелка направи за смях двама бранители на Жилина, след което пусна към Микаел Есиен, който разстреля Дубравка за 0:1.

Челси удвои своята преднина в 24-та минута, когато Есиен пусна добър пас към Анелка, който нахлу в наказателното поле на Жилина, след което с хубав диагонален удар прати топката в долния ляв ъгъл на Дубравка за 0:2.

Четири минути по-късно в 28-та минута Флоран Малуда центрира от корнер в наказателното поле на Жилина, след което Тери стреля с глава, но топката срещна напречната греда и се върна при Анелка, който на празна врата вкара за 0:3.

Второто полувреме също започна отлично за Челси и в 48-та минута Йоси Бенаюн подаде към Даниел Стъридж, който не пропусна да се разпише.

Домакините успяха да върнат само едно попадение чрез Томас Оравец в 55-та минута.

До края на мача футболистите на Челси намалиха значително темпото на игра и не вкараха нови попадения.

В другия мач от групата Олимпик Марсилия загуби с 0:1 от Спартак Москва.

През първото полувреме домакините имаха тотално надмощие, но направиха куп пропуски.

Единственото попадение в срещата падна в 82-та минута, когато Сесар Аспиликуета си отбеляза нелеп автогол.

В 90-та минута Андре-Пиер Жиняк стреля опасно, но топката срещна гредата.