Манчестър Сити разгроми Бърнли с 6:1 и измести Тотнъм от четвъртото място във Висшата лига.

„Гражданите” се възползваха от загубата на Тотнъм по-рано днес от Съндърланд и след успеха при гостуването на Бърнли заеха четвъртата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Сити направи най-силния старт за мач във Висшата лига за последните 17 години, като вкара три гола в първите седем минути на мача. Емануел Адебайор, Крейг Белами и Карлос Тевес реализираха три бързи гола и решиха изхода от срещата рано-рано.

До почивката Манчестър Сити вече водеше с 5:0 след попадение на Патрик Виейра и втори гол на Адебайор.

През второто полувреме срещата се доиграваше, като двата отбора си размениха по един гол за крайното 1:6. Венсан Компани вкара шесто попадение за Сити, а почетния гол за домакините реализира Стивън Флечър.