Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите на Купата на Англия. „Остриетата“ победиха с 2:0 като домакини Чарлтън и продължават победния си път в турнира. Шефилд отстрани по пътя си към полуфиналите Астън Вила, Фулъм и Нотингам Форест.

Домакините започнаха много настървено срещата. В 8-та минута след центриране от корнер в наказателното поле Колинс стреля с глава, но неточно в аут.

Чарлтън можеше да поведе в резултата в 30-та минута, когато Тъдгей отправи далечен удар по посока на вратата на Шефилд, но Хоуърд спаси.

Шефилд вкара гол в 39-та минута чрез Коади, но попадението не бе зачетено заради засада.

„Остриетата“ поведоха в резултата в 65-та минута, когато Бакстър подаде към Флин, който вкара за 1:0.

Само две минути по-късно Шефилд удвои своята преднина, след като Мърфи асистира за попадението на Брейфорд.

Домакините можеха да вкарат и трети гол в 76-та минута, но след удара на Бакстър топката срещна гредата.

Така Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите на Купата на Англия.