Шефилд Юнайтед спечели гостуването си на Евертън с 2:0, след като Йери Мина си отбеляза автогол през първото полувреме, а удар на Лис Мусе оформи резултата за гостите на „Гуудисън Парк”.

„Карамелите” спечелиха първите си две домакинства през сезона и доминираха в големи периоди от срещата, но без резултатен успех. Пет минути преди края на първата част Мина си засече топката във вратата след центриране на Оливер Норууд. „Остриетата” бяха пресиране много от опонента в последствие, а Бернард поиска дузпа, но без резултат.

Евертън пък изпитваше трудности да завърши атаките си при подредената защита на Шефилд Юнайтед.

Тимът на Крис Уайлдър подпечата успеха си, след като резервата Мусе прониза Джордан Пикфорд, за да вкара първия си гол за отбора.

Победата прати Шефилд на осмото място с осем точки, четири над зоната на изпадащите. Евертън, който бе освиркан в края на мача, е 14-и с шест точки.