Джон Стед вкара първия си гол за Шефийлд Юн и донесе победата за своя тим срещу Фулъм с 2:0.

Стед реализира първото попадение в срещата в 23-та минута с бомбен шут във вратата на Анти Ниеми. Новаците в Премиършип стигнаха до втори гол само пет минути по-късно, когато Майкъл Тонги засече центриране на Стивън Куин.

Роб Хълси имаше шанс да направи резултата класически в края на срещата, но изстрелът му мина на сантиметри от напречната греда на Фулъм.

Това бе първа загуба за лондонския отбор от десет мача насам, но поражението бе напълно заслужено с оглед на слабата офанзивна игра на гостите. Играчите на Крис Колмън не отправиха нито един опасен удар във вратата на Пади Кени.

Победата е първа за Шефийлд Юн на „Брамал Лейн” през 2007 година. Със спечелените три точки момчетата на Нийл Уорнък излязоха на седем точки от зоната на изпадащите и вече мога да си позволят да поемат глътка въздух.

Фулъм заема една позиция преди Юнайтед – 15-та - с 29 точки.