Сеск Фабрегас е дал устно съгласие да поеме РБ Лайпциг, но Комо не желае да се раздели с него.

След успешния сезон 2024/25, в който изведе Комо до 10-о място в Серия А, интересът към испанеца значително се увеличи. Сред кандидатите за неговите услуги е германският клуб РБ Лайпциг, който търси нов старши треньор.

Според Sky Sports Germany, Фабрегас е провел разговори с ръководителя на глобалната футболна стратегия в Ред Бул — Юрген Клоп, и е дал устно съгласие да застане начело на тима това лято. Въпреки това, изглежда шансовете да води Лайпциг през следващия сезон са минимални, тъй като Комо е отхвърлил всички оферти за освобождаването му.

Преди това Фабрегас бе свързван с треньорския пост в Байер Леверкузен като заместник на Шаби Алонсо, но бившите шампиони на Германия в крайна сметка назначиха Ерик тен Хаг, бивш наставник на Манчестър Юнайтед.

Очаква се Фабрегас да се завърне в Барселона това лято, тъй като има възможност Комо да бъде поканен за участие в традиционния приятелски турнир Joan Gamper Trophy по време на предсезонната подготовка.