Отборът на Саутхемптън постигна много важна победа при домакинството си на Уотфорд в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. „Светците” се наложиха с 2:1, но успехът им не дойде никак лесно. Домакините трябваше да правят пълен обрат на резултата, за да стигнат до трите точки.

Изходът от срещата бе изключително важна и за двата тима, които заемат места в зоната на изпадащите. След поредната загуба на сметката си „стършелите” остават закотвени на последното място с актив от осем точки, докато тимът н Саутхемптън пое глътка въздух и вече е само на две точки от местата даващи право на спасение над чертата, които в момента се заемат от Астън Вила и Евертън.

Късни голове на Дани Ингс и Джеймс Уорд-Праус осигуриха ценния успех за Саутхемптън. Нападателят засече центриране на Софиан Буфал дванадесет минути преди края, за да изравни за 1:1, след като гостите бяха повели чрез Исмаила Сар още преди почивката.

Победата за Саутхемптън осигури Уорд-Праус след отлично изпълнение на пряк свободен удар в 83-ата минута.