Уейн Рунни продължава великолепното си представяне зад океана. Бившият капитан на Манчестър Юнайтед реализира два гола за победата на своя Ди Си Юнайтед с 4:1 над Реал Солт Лейк.

Рууни изравни през първото полувреме, след като преди това Самуел Арментерос даде аванс на Солт Лейк.

Ониел Фишър даде аванс за Юнайтед в началото на втората част, а Рууни реализира втория си гол в 68-ата минута с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. Дарън Матокс пък оформи крайното 4:1. Така Рууни вече има 3 гола в 7 двубоя за Ди Си.

През уикенда англичанинът впечатли с невероятен принос за успеха с 3:2 над Орландо. Тогава в края на мача Рууни предотврати опасна контра на съперника, а след това центрира на Лусиано Акоста за третия му гол.