Мениджърът на Челси - Лиъм Росиниър, не скри сериозното си разочарование след равенството 2:2 срещу Лийдс Юнайтед на Илия Груев в двубой от междинния 26-и кръг на Висшата лига. Лондончани поведоха с 2:0 и контролираха хода на срещата, но допуснаха изравняване в рамките на няколко минути и се разделиха само с точка.
Челси - Лийдс 2:2 /репортаж/
„Шест минути. Изключихме за шест минути. Имахме пълен контрол над мача“, заяви Росиниър след мача.
Наставникът на Челси подчерта, че липсата на концентрация е ключовият фактор, който е лишил отбора му от победата.
„Не ми се говори за футбол. Ако искаме да станем по-силни и да постигнем това, което според мен можем, трябва да направим всичко възможно, за да сме концентрирани през всичките 90 минути. Това е всичко“, добави той.
Росиниър призна, че е особено разочарован, защото тимът му е показал много силни моменти в мача.
„Съкрушен съм, защото на моменти показвахме великолепен футбол и трябваше да вземем трите точки. Но заради два епизода това не се случи. В мач, който трябваше да спечелим, ние дадохме на Лийдс една точка, подарихме им я“, коментира още мениджърът.
Той отново акцентира върху нуждата от професионализъм и постоянство през целия двубой.
„Трябва просто да се погрижим за важните моменти и да бъдем професионалисти. Ако можем просто да се фокусираме и концентрираме в продължение на всичките 90 минути, този отбор има невероятен потенциал, който видяхте през вероятно 90 процента от мача. Абсурдното за нас е, че те успяха да вкарат два гола за период от пет минути, а през останалото време от двубоя ние бяхме далеч по-добрият отбор“, категоричен беше Росиниър пред медиите.
В състава на Лийдс българският национал Илия Груев записа пълни 90 минути. След равенството Челси заема пето място във временното класиране на Висшата лига с 44 точки и има преднина от пет Ливърпул, който обаче е с мач по-малко.



