С гол на Кристиано Роналдо Манчестър Юнайтед победи Спортинг Лисабон с 1:0 в първа среща на двата тима в Шампионската лига.

Мегазвездата на португалския футбол реализира в 62-та минута, след прецизно центриране на Уест Браун. Роналдо засече топката с глава и вкара единственото попадение в двубоя.

Кристиано се показа като истински джентълмен и не демонстрира радост след попадението си. Крилото засвидетелства уважение към запалянковците на бившия си клуб – Спортинг.

Роналдо бе заменен в 87-та минута и феновете на „Алваладе” го аплодираха подобаващо.

Двубоят бе изключително оспорван и напрегнат. В края на мача гостите дори започнаха да бавят времето, заради което Ван дер Саар получи жълт картон.

Другата рожба на Спортинг в тима на Сър Алекс Фъргюсън – Нани, не съумя да блесне като своя сънародник. Тъмнокожата надежда получи картон през първото полувреме.

В другата среща от група F Рома нямаше проблеми срещу Динамо Киев и спечели с 2:0 на „Олимпико”. „Вълците” вкараха сравнително бърз гол чрез Симоне Перота в 9-та минута.

Играещата легенда на Рома Франческо Тоти узакони успеха на италианците 20 минути преди края. Заслуга за гола на капитана имаше Людовик Жули.