Рома победи Манчестър Юнайтед с 2:1 като домакин в първи четвъртфинален двубой в Шампионската лига.

В 34-тата минута, получилият вече един жълт картон, Пол Скоулс спря с нарушение бърза атака на домакините. Без да се колебае немецът Херберт Фандел го декорира в жълто отново и халфът пое към съблекалните.

Рома поведе минута преди края на първата част. Домакините изпълниха ъглов удар, топката попадна в Мансини, който намери Родриго Тадей около точката на дузпата, той стреля, топката се удари в тялото на Уес Браун и влезе във вратата на Едвин Ван Дер Саар.

След гола и на почивката част от английските фенове намиращи се на "Олимпико"влязоха в схватка с полицията. Четирима от тях са арестувани, утре ще бъдат изправени пред съда, след което ще бъдат депортирани обратно в Англия.

След точно час игра Кристиано Роналдо проби отляво, залепи топката на гърдите на Уейн Рууни, той укроти на десет метра от вратата и с мощен удар прониза Дони за 1:1.

Зверски шут на Мансини в 66-тата минута бе боксиран от Ван Дер Саар, топката попада в краката на влезлия в игра 4 минути по-рано Мирко Вучинич и той без проблем реализира.

Въпреки резултата 2:1 момчетата на Лучано Спалети продължиха да атакуват търсейки ново попадение и създадоха няколко опасни положения, но късметът бе на страната на играещия с човек по-малко Юнайтед.

Реваншът на Олд Трафърд е на 10 април.

Рома: 32. Дони, 2. Панучи, 4. Вилхемсон (62 - 23. Вучинич), 5. Мексес, 10. Тоти, 11. Тадей (82 – 28. Роси), 13. Киву, 16. Де Роси, 20. Перота, 30. Мансини, 77. Касети

Манчестър Юнайтед: 1. Ван Дер Саар, 4. Хаинце, 5. Фърдинанд, 6. Браун, 7. Кристиано Роналдо, 8. Рууни, 11. Гигс (77 - 9. Саха), 16. Карик, 18. Скоулс, 20. Солскяр (72 – 23. Флетчър), 22 О’Шей