Роби Фаулър може да пропусне остатъка от сезона
Роби Фаулър може да пропусне остатъка от сезона
Нападателят на Кардиф Сити Роби Фаулър може да пропусне оставащата част от сезона, заради сериозна травма в хълбоците. 32-годишният бивш футболист на Ливърпул се присъедини към тима от Чемпиъншип през лятото, след като изтече договора му на „Анфийлд”. Той има шест попадения в 16 мача за Кардиф Сити, но болежки в хълбоците и в глезените го притесняват от известно време и не му позволяват да играе.

Фаулър пътува до Колорадо, САЩ за операция на хълбоците, при която се установи, че травмата е доста по-сериозна от първоначалните прогнози. Заради това се появиха и притесненията, че той няма да може да играе до края на сезона.

Говорителят на Кардиф Сити обаче към момента отказва да направи подобна прогноза, но призна, че завръщането му „не е сигурно”.

„Никой не знае колко дълго ще отсъства,” заяви говорителят. „Той се лекува и ще видим как ще се развие възстановяването.”

Роби Фаулър има договор с Кардиф Сити до месец юли, с опция за удължаването му с още една година. Преговори за нов контракт се очаква да стартират в следващите седмици.