Майка Ричардс ще пропусне решителния двубой на Манчестър Сити срещу датския Мидтиланд за Купата на УЕФА в четвъртък. Въпреки че направеният скенер отхвърли опасенията за тежка мозъчна травма, бе решено да не се рискува със състоянието на бранителя.

Първият двубой в Манчестър завърши 1:0 за гостите и сега „небесносините” излизат за победа в Дания.

В срещата с Уест Хем Ричардс се сблъска глава в глава със своя съотборник Тал Бен Хаим и след като стоя 8 минути неподвижно на терена бе откаран в близка болница.

На мястото на младия английски национал ще застане Ричард Дън, който се завръща след наказание, като до него в центъра на защитата остава Тал Бен Хаим.

Ричардс е под въпрос и за световните квалификации на Англия срещу Андрова и Хърватия.

Според мениджъра на Сити Марк Хюз победата през уикенда е перфектната подготовка за мача срещу Мидтиланд: „Победата над Уест Хем ще успокои всички. Това бе точно каквото искахме”.

„Не само фактът, че спечелихме, а и начинът, по който го направихме”, допълни Хюз.