Манчестър Юнайтед победи Донкастър с 2:0 в приятелски двубой, два дни преди мача срещу Челси за „Къмюнити шийлд”.

Мениджърът на тима сър Алекс Фъргюсън реши да изпробва в игра предимно резервите си. Това оказа влияние и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Първото попадение бе дело на Дарън Гибсън, който реализира едва в 70-та минута, крайното 2:0 оформи Джони Евънс.

Новото попълнение на тима Андерсон направи двоя дебют за Манчестър Юнайтед днес, тъй като до скоро беше с тима на Бразилия на Копа Америка.

Следващият мач на „червените дяволи” е предвиден за неделя, когато ще трябва да се изправят срещу Челси на новия стадион „Уембли”, за да за да определят носителя на трофея „Къмюнити шийлд” или Суперкупата.

Шампионите ще се борят и за този трофей, след като подсилиха състава си с Оуен Харгрийвс, Нани, Андерсон и почти сигурното ново попълнение Карлос Тевес.