Английският Б-национален отбор победи Албания с 3:1 в приятелска среща, играна на Острова.

За „трите лъва" пръв мач след контузията си изигра Майкъл Оуен. В титулярния състав имаше и четирима съотборници на Митко Бербатов в Тотнъм – Ледли Кинг, Майкъл Доусън, Аарън Ленън и Джърмейн Джинас, а като резерва влезе Дефоу.

За албанците, които са в нашата квалификационна група за Евро 2008г. играха всички основни футболисти, начело с игралите в България Албан Буши и Алтин Хаджи.

Англичаните доминираха през целия мач като единствено Бесарт Бериша от Албания създаваше главоболия за вратаря Скот Карсън.

В 34-тата минута нападателят на Манчестър Юнайтед Алън Смит откри резултата след удар от около 30 метра, който завари неподготвен стража на гостите Ариан Бечай.

Само две минути по-късно влезлият на мястото на контузенияАарън Ленън Стюърд Даунинг засече от воле центриране на Дейвид Бентли ипокачи на 2:0.

До края на полувремето англичаните продължиха да бъдат по-активният отбор.

Въпреки това в 43-тата минута футболистът на Хамбургер Бериша преодоля Ледли Кинг и с елегантен удар намали резултата.

Второто полувреме започна отново с натиск на островитяните, който доведе до трето попадение в 59-тата минута.

Стюард Даунинг вкара втория си гол в срещата.Дейвид Бентли подаде на Майкъл Оуен, който преодоля защитник и предостави топката на Даунинг, за който остана давкара вопразнената врата.

До края на срещата и двата отбора извършиха доста смени, които накъсаха играта.

Албанците са 6-ти в нашата квалификационна група с едва 3 точки, една от които, спечелена на стадион „Васил Левски”.