В лондонското от 13-я кръг на Премиършип Фулъм победи с 2:1 Тотнъм, като това е първа загуба за Хари Реднап начело на „шпорите”.

Домакините поведоха в 33-та минута, когато Стив Дейвис разстреля Еурелио Гомес. Анди Джонсън удвои преднината на Фулъм в 70-та минута. Почетното попадение за Тотнъм отбеляза Фрейзър Кембъл в 81-та минута.

Уест Хем не успя победи Портсмут, което влоши още повече положението на „чуковете”. Двата отбора завършиха 0:0.

Блекбърн загуби с 1:2 от Съндърланд и по този начин Роувърс вече са в зоната на изпадащите отбори.

Домакините се представиха много добре през първото полувреме и стигнаха до гол в самия му край, който бе дело на Кристофър Самба.

През вторите 45 минути воденият от Рой Кийн отбор успя да стигне до трите точки, след като Кенуайн Джонс в 49-та минута изравни, а в 72-та Джибрил Сисе донесе успеха на „черните котки”.

Нюкасъл изпусна да победи Уигън и двата отбора завършиха 2:2, което им помогна да се измъкнат от дъното в таблицата.

Гостите поведоха още в 3-та минута, когато Райън Тейлър се възползва от грешка в отбраната на „свраките” и се разписа в мрежата на Шей Гивън.

Уигън остана с човек по-малко в 54-та минута, когато Емерсон Бойс бе изгонен за втори жълт картон.

Нюкасъл успя да обърне развоя на мача в края на мача, след като в 80-та влезлият като резерва Майкъл Оуен изравни, а в 87-та Обафеми Мартинс приближи своя отбор до трите точки.

Все пак Уигън стигна до точката, след като в 89-та минута бившият футболист на Нюкасъл Тайтъс Брамбъл съумя да изравни.